Znovu začátky...

Někdy se to v životě prostě tak poskládá….

Pár měsíců před čtyřicítkou mě napadlo, že bych se někdy mohla vrátit ke kreslení….že bych se třeba mohla přihlásit i na nějaký kurz, abych se to učila pořádně…ale nic jsem nehledala, nijak na to netlačila. A pak jednou při nakupování v Lidlu koukám, že tam mají velkou sadu pastelek a sadu štětcových fixů. Neodolala jsem a koupila je.

Pár dní nato jsem onemocněla a když se mi udělalo líp, začala jsem se nudit a vytáhla ty sady. Jenže, co kreslit? A tak jsem zkusila napodobit slavného umělce, jehož reprodukci máme v obýváku:-)

 

A tak vznikl tento obrázek….má první nahatinka, jak jim říkám:-)

 

Pak jsem začala hledat na sockách nějaký zajímavý tipy, co kreslit a našla krásně nakreslený oči a ústa. Tak mi to nedalo a zkusila to taky.

IMG_2105
IMG_2190
IMG_2454

Když to teď vidím, úplně se mi vybavujou ty nesmělý tahy pastelkama a že jsem si přišla, že objevuju úplně novej svět…no, tenhle pocit vlastně stále přetrvává a je to na tom právě to skvělý.

Po pastelkách jsem ještě ze šuplíku vytáhla obyčejnou kooh-i-noorku a zkusila s ní nakreslit pár pus, nosů a očí…

Jako předlohu jsem si vybírala zajímavý “ kousky“, abych potrénovala různý typy…a když jsem dokončila tyhle tři stránky, tak jsem si říkala „joo, ježiši, v tomhle chci pokračovat a už nikdy nepřestat.“

Maky