Pár slov o mně

Jmenuji se Markéta Bakulová a přezdívek mám spoustu. Jedna z nich je Maky a díky ní se tak jmenuje i tento web o mě a mé tvorbě. Svou cestu od kreslení k malování, proces tvorby, zážitky a objevy z něj budu víc popisovat v příbězích. Takže zde jen tak ve zkratce……Už jako malá holka jsem si moc ráda kreslila a malovala. Vydrželo mi to asi do 20 let – pak jsem měla trochu jiné zájmy:-) Těsně před 40. narozeninami jsem vzala tužku do ruky a jen tak „ze srandy“ zkusila nakreslit oko, pak nos atd. Zjistila jsem, že mě to neskutečně baví a naplňuje.
Mé zaměstnání je spíše technicky zaměřené a kreslení také zafungovalo jako výborná relaxace. Postupně jsem k tužkám přidala i pastely a nakonec i akryl a olejové barvy na plátně.
Maluji a kreslím převážně ženy, protože mi prostě přijdou zajímavější a také do každé vkládám kousek sebe. Ten proces, kdy z prvních čar a tahů štětcem najednou začne „vystupovat“ nový portrét či postava, mě fascinuje. 
Jsem amatér s velkou touhou na sobě pracovat a malovat a kreslit a malovat a kreslit….:-) 
Vím, že má díla mají technické nedostatky, ale pro mne je důležité, co z nich vyzařuje a jak na mne působí. A pokud to tak bude cítit i někdo další, budu jedině ráda.
Markéta
IMG_8016

Rozcestník

Každá z těchto technik mě nesmírně baví a různě je střídám podle nálady a času, který na tvoření mám. Někdy zkouším jeden motiv ve více technikách a ta pestrost mi přijde skvělá.

olejomalba portrétu asijské ženy
Olejomalby
Obrazy malované na plátka olejovými barvami

Prohlédnout
Malovaný akt 14
Obrazy akrylem
Obrazy malované na plátna akrylovými barvami
Prohlédnout
DSC05206 (kopie)
Kresby pastelem
Obrázky pastelem na barevné papíry

Prohlédnout
DSC05214 (kopie)
Kresby tužkou
Tužkou kreslené portréty či obrázky na papíry různých velikostí
Prohlédnout