Pár slov o mně

Jmenuji se Markéta Bakulová a přezdívek mám spoustu. Jedna z nich je Maky a díky ní se tak jmenuje i tento web o mně a mé tvorbě. Svou cestu od kreslení k malování, proces tvorby, zážitky a objevy z něj budu víc popisovat v příbězích. Takže zde jen tak ve zkratce……Už jako malá holka jsem si moc ráda kreslila a malovala. Vydrželo mi to asi do 20 let – pak jsem měla trochu jiné zájmy:-) Těsně před 40. narozeninami jsem vzala tužku do ruky a jen tak „ze srandy“ zkusila nakreslit oko, pak nos atd. Zjistila jsem, že mě to neskutečně baví a naplňuje.
Mé zaměstnání je spíše technicky zaměřené a kreslení také zafungovalo jako výborná relaxace. Postupně jsem k tužkám přidala i pastely a nakonec i akryl a olejové barvy na plátně.
Maluji a kreslím převážně ženy, protože mi prostě přijdou zajímavější a také do každé vkládám kousek sebe. Ten proces, kdy z prvních čar a tahů štětcem najednou začne „vystupovat“ nový portrét či postava, mě fascinuje. 
Jsem amatér s velkou touhou na sobě pracovat a malovat a kreslit a malovat a kreslit….:-) 
Vím, že má díla mají technické nedostatky, ale pro mne je důležité, co z nich vyzařuje a jak na mne působí. A pokud to tak bude cítit i někdo další, budu jedině ráda.
Markéta
IMG_8016

Výstavy

Říjen 2021 – Open Art Fest Praha

Únor až březen 2022 – kavárna Atrium Café Chrudim

Květen 2022 – Galerie Zátiší Praha

Červenec až srpen 2022 – Art In Prague Galerie u Zlatého kohouta Praha

Rozcestník

Každá z těchto technik mě nesmírně baví a různě je střídám podle nálady a času, který na tvoření mám. Někdy zkouším jeden motiv ve více technikách a ta pestrost mi přijde skvělá.

olejomalba portrétu asijské ženy
Olejomalby
Obrazy malované na plátka olejovými barvami

Prohlédnout
Malovaný akt 14
Obrazy akrylem
Obrazy malované na plátna akrylovými barvami
Prohlédnout
IMG_0685
Plakáty
Plakáty vytvořené z originálních maleb a kreseb

Prohlédnout
Kreslený černoušek
Kresby tužkou
Portréty a kresby kreslené tužkou na papír
Prohlédnout