Oči, oči, oči a vlasy, vlasy, vlasy..

Ne, to se mi nezbláznily klávesy Ctrl+C a Ctrl+V :-), ale chtěla jsem tím vyjádřit, že po nakreslení několika typů očí, nosů a úst jsem se vrhla na další oči a na vlasy. Na portréty jsem vůbec ještě nepomyslela. Řekla jsem si, že půjdu postupně a budu kreslit jen části tváří – zní to divně, ale za chvilku pochopíte, jak to myslím.

Nad tím, který oči zkusím nakreslit jako první, jsem moc neváhala. V jednom švédským filmu mě totiž hodně zaujaly oči herečky Noomi Rapace (vlastně celá její tvář) a tak už jen stačilo najít vhodnou fotku. Když se na ně teď s odstupem dívám, vidím tam sice chyby, ale stejně se mi pořád líbí a tak je mám jako pozadí na notebooku a jako úvodní fotku facebookové stránky.

oči Noomi Rapace

No a po Noomi jsem se vrhla na svou rodinu 🙂 klasika no 🙂 takže následovalo oko mého muže a oči dcer.

oko muže

Očí jsem nakreslila poměrně hodně a zkoušela tužky, pastely i panpastely (některé můžete najít i na této stránce).

Pak už jsem ale nechtěla zůstat jen u očí a tak jsem si začala tváře vymýšlet, protože u nich se případný chyby nemají s čím porovnávat 🙂

IMG_2708

Jedna z věcí, na kterou jsou ty sociální sítě moc fajn, je inspirace. Tam jsem totiž zahlídla i někoho kreslit vlasy – rovné, vlnité i kudrnaté. A tak jsem si zkusila nakreslit vlasy spletené v copu.

IMG_3029

A po něm následoval hned další účes a hrozně mě to chytlo – je to neskutečný relax nakreslit každý vlásek a pohrávat si s hloubkou a světlem a dodávat do vlasů pohyb.

Často mi někdo říká, že by na ty vlasy neměl trpělivost, ale to je právě na tom to boží, že každá ta čárka má svůj význam a soustředěním se na každou z nich si hlava krásně odpočine…..ruka ne, ta musí odpočívat pak:-)

IMG_5952
IMG_7224

Tuhle kapitolu příběhů uzavřu videem, na kterém jsou vidět detaily a hlavně odlesky – říkám jim „kouzlo tužek“.

Přehrát video

Pa

Maky