První portréty podle fotky

Když jsem za sebou měla kurz kreslení (viz předchozí příběh) a zveřejnila porovnání kreslených obrázků na facebook, přišla mi od dlouholeté kamarádky žijící v USA zpráva:

„Market, nakresli mi portret…z profilovky:-)“

Ve mně se odehrálo takový to „uffff, no….. tak já to zkusím“.

A tak jsem to zkusila. V tý době jsem měla k dispozici A4 skicák, jehož papír nebyl úplně hladký a taky ta profilovka nebyla úplně detailní, takže jsem si některý místa musela trošku domyslet (je vidět, jak Tě mám nakoukanou Sabi:-) Ale výsledek, si myslím, byl dobrý – můžete sami posoudit…..

Kamarádka byla nadšená a hned mi zadala, jestli bych nakreslila portréty jejích synů, že to pak dá rodičům k Vánocům.

Mezitím jsem už na sockách sledovala pár lidí, kteří kreslí a někde jsem zahlídla informaci o tom, na jaký papír kreslí. Tak jsem si ho taky pořídila a hned poznala jeho výhodu. Je krásně hladký a tužka po něm klouže, takže se skvěle stínuje.

Pustila jsem se tedy do portrétu jejích synů a sama byla výsledkem překvapená. Ještě víc jsem pak byla překvapená, když se najednou objevila v Chrudimi a osobně si kresbu vyzvedla (ale to je přesně ona:-))

To, že kamarádka chtěla dát portrét synů svým rodičům, mi přišlo fakt super. Je to originální dárek a přeci jen má v sobě něco jinýho než fotka. A tak jsem našim babičkám a dědům k Vánocům taky nakreslila  portréty našich holek. Jednu najdete zde, druhá se zveřejňovat nechce:-)

Po portrétech holek jsem začala hledat tváře lidí, kteří mi přijdou zajímaví, krásní nebo k nim mám nějaký vztah.  Jako první jsem si vybrala Julii Roberts, asi není nutný vysvětlovat, že hlavně kvůli jejímu jedinečnýmu úsměvu.

Následoval portrét Hany Hegerové, protože její písně a zpěv už dlouho miluju a i její tvář je neobvykle krásná.

kresba portrétu Julie Roberts
kresba portrétu Hany Hegerové
kresba portrétu Freddieho Mercuryho
Audrey

No a po těchto dámách následoval božský Freddie, který byl jediněčný úplně celý a písně Queen s manželem milujeme.

A ženu s nejsouměrnější tváří – Audrey chtěla nakreslit další kamarádka….a tak se to s kresbou portrétů vlastně rozjelo.

Kdyby mi tenkrát kamarádka Sabina nenapsala, asi by tohle celý trvalo dýl a ne jen tři měsíce od kurzu, protože bych se odhodlávala a zkoušela opatrně….ještě, že mám takový skvělý kamarádky :-*

Maky