První obraz akrylem na plátno

Jak jsem psala v předchozí kapitole, můj první obraz byl menší a malovaný dceřinejma temperkama. Považuju ho ale spíš za takový test a za opravdu první obraz, který už byl malovaný akrylem na plátno, považuju tenhle:

obraz akrylem gejša 1

Když jsem ho namalovala, byla jsem z něj nadšená…postavila jsem si ho na skříňku a hodně často se na něj dívala. Přistihla jsem se, že se při tom usmívám….to proto, že mě pohled na něj prostě hrozně uspokojoval…jakoby hladil po duši.

A vlastně díky tomu, co jsem cítila při malování a pak při pohledu na tenhle obraz, jsem zjistila, že už bez malování nemůžu být. Takže pro mne je tenhle obraz takový osudový….což možná zní divně, ale prostě to tak mám:-)

A co je s ním teď ? Visí v obýváku na místě, odkud na něj vidím ze všech stran. Mám tuhle japonečku taky na tričku a triku a musím říct, že ji hrdě nosím:-) (o tom více tady)

Taky jsem od tý doby namalovala další čtyři obrazy, který byly variace na tuhle japonečku. První byl taky akrylem, ale trochu jiný účes:-)

obraz akrylem gejša

Pak jsem ji chtěla zkusit namalovat olejem a taky s jiným výrazem – a vznikl tento obraz, který jsem pojmenovala „Laskavá“ a protože to bylo v době, kdy jsem chtěla podpořit zdravotníky, vyhlásila jsem na svým Facebooku aukci tohoto obrazu a nejvyšší částka putovala na #energiilekarum

Laskavá japonka

O další japonečku mě poprosila má dobrá kamarádka a já mám ohromnou radost, že teď už visí u ní v obýváku a dělá zase radost jí:-)

No a čtvrtý je čerstvě zaschlý…oproti prvnímu obrazu je malovaný olejovýma barvama, přeci jen se mi s nima dělá stínování mnohem líp než akrylovkama. Rozměr mají ale stejný – 50 x 70 cm, což už je velikost, kterou jen tak nepřehlédnete. Tenhle čtvrtý jsem si namalovala se záměrem mít tu japonečku připravenou pro případný výstavy. Protože ten první obraz, ten na tom svým místě zůstane a nikam ani nikomu ho nedám – je prostě první a osudový.

Maky