Od tužky ke štětci

Navazuju na předchozí příběhy a posunuju se v čase do doby, kdy jsem měla svátek a naše holky mi daly plátna.

Tak říkám: „Teda holky, co s tím budu dělat?? Vždyť já sotva kreslím a na plátno jsem nikdy nemalovala a….a….atd“

A ony: „No tak to ber jako další výzvu:-)“

Pomyslela jsem si: haha, to jo teda…to mi to tady pak bude ležet…

 

Jenže mi to samozřejmě nedalo a za pár dní si od dcery vypůjčila temperky, co měla do školy. Našla jsem si na Pinterestu fotku ženy, která se mi líbila a zkusila ji namalovat. Tady je a musím říct, že stejně jako u tužky mě to „chytlo“ 🙂

první obraz

V tý době jsem už svý obrázky zveřejňovala na Facebooku a Instagramu a nějaká dobrá duše mi poradila, abych si na temperky dávala pozor. Že časem vysychaj a že jsou lepší akrylový barvy.

Takže následoval nákup nějakých levných akrylovek a levných štětců. Obzvlášť u těch štětců jsem si dost nabila pusu, protože mi pak pouštěly chlupy do barvy a já se u toho vztekala, takže jsem musela kupovat další, který už alespoň trochu vydržej.

Stejně tak to pak bylo postupně i s plátnama a barvama. Jasně, že na začátku si člověk nechce kupovat nic drahýho, protože neví, jestli to vůbec půjde. Ale jakmile jsem zjistila, že vedle kreslení je malování prostě „ono“ koupila jsem si nejdřív pořádný štětce a pak i barvy a plátna. Rozdíl je to fakt velkej, jak ve výsledku ( u barev třeba sytost) tak i v samotným procesu, protože s pořádnýma štětcema si to člověk fakt užívá.

O prvním obraze malovaným akrylovkama napíšu extra článek, protože ten obraz je něčím unikátní a tak si zaslouží víc prostoru:-)

Ale tady jsem chtěla popsat, jak jednoduchý to prostě může být..jen překonat své vlastní podceňování a ostych. A taky je dobrý mít někoho, kdo vás občas popošťouchne <3

Maky

1 názor na “Od tužky ke štětci”

  1. Pingback: První obraz | Makybakyart.cz

Diskuse uzavřena.